Do obývačky okná s trojsklom

Do obývačky okná s trojsklom

Do obývačky okná s trojsklom
Do obývačky okná s trojsklom

Trojsklo do obývačky a dvojsklo do pivnice

Pochopiteľne, že voľba okien nie je jednoduchá záležitosť, s ktorou by ste sa vedeli „popasovať“ behom hodiny. Pred kúpou je dôležité zvážiť to, v akom stave sa nachádza váš dom, resp. byt a na základe ujasnenia tejto skutočnosti zvážiť, či siahnete po dvojskle alebo trojskle, ktoré sa hodí predovšetkým do nízkoenergetickej stavby.

Aký je zásadný rozdiel medzi dvojsklom a trojsklom?

Základný rozdiel medzi dvojsklom a trojsklom je cena. Pochopiteľne, že prvý variant je cenovo výhodnejší, keďže dvojsklo sa nemôže pochváliť až takou tepelno-izolačnou schopnosťou či zvukovou izoláciou ako dvojsklo. Z hľadiska tepelných strát je práve trojsklo skvelou ochranou, čo oceníte nielen počas chladných dní. Ak bývate trebárs na frekventovanom mieste vo veľkomeste, vďaka tomuto revolučnému riešeniu znížite hladinu hluku, ktorý prichádza z ulice, čo spozorujete okamžite. Ak však bývate na pokojnom mieste, postačia vám lacnejšie dvojsklá, vďaka čomu ušetríte. Mnoho ľudí volí akýsi kompromis a do obývačky umiestnia trojsklo, do pivnice zase dvojsklo. Áno, aj to je jedno z pomerne efektívnych riešení, veď na čo by ste do pivnice montovali trojsklo?

Na svetových stranách záleží viac, ako si myslíte!

Vedeli ste o tom, že na orientácií izieb záleží viac, ako ste si možno mysleli? Solárny faktor skla určuje, koľko tepla zo slnečného žiarenia prenikne dovnútra miestnosti. Čím viac, tým je interiér viac zohriaty, čiže pri montáži treba zvážiť aj tento fakt, v opačnom prípade vám bude počas leta nepríjemne až dusno, a práve tomu sa chce vyhnúť snáď každý z nás. Práve z tohto dôvodu je dôležité zvoliť optimálny koeficient okien tak, aby ste sa v obývacej miestnosti cítili komfortne, a to za akéhokoľvek počasia. Dalo by sa povedať, že orientácia okien podľa svetových strán je mimoriadne dôležitá!